Yurtdışına gitmek için para şart değil…

Yurtdışına gitmek için para şart değil…

Bugünlerde herkes yurtdışına çıkmak için para olmadığına yanıyor. Oysa benim araştırmam bunu bir şart olmadığını gösteriyor.

Hem dilinizi geliştirmek hem de deneyim kazanmak, yeni kültürler tanımak adına gönüllü olarak çalışmak üzere katılabileceğiniz pek çok organizasyon var. Çoğu yemek ve barınma karşılığı çalışmanızı istiyor. Genellikle çalışma süreleri 4-6 saati geçmiyor, böylece geri kalan zamanı gittiğiniz yeri keşfetmeye ayırabiliyorsunuz.

Farklı işler, farklı kültürler tanıma fırsatı kaçırılmaz. Bazıları yıllık ücretle üye kabul ediyor bazıları ücretsiz üye olup gönüllü olanaklarını inceleyip yardım talep edenlerle karşılıklı yazışmanıza olanak tanıyor.

Bu olanakların arasında Fransa’da bir şatonun restorasyonuna yardım etmek de var, Alaska da köpek bakımı da, organik tarım yapanlara yardım da, turistik bir ada da rehberlik vb. işler de. Seçin beğenin ve gidin dünyanızı genişletin.

Önereceğim gönüllü çalışma organizasyonları:

 1. workaway.info
 2. hovos.com
 3. movingworlds.org
 4. freevolunteering.net
 5. wwoof.net
 6. helpstay.com/become-a-helpstayer
 7. globalworkandtravel.com/volunteer
 8. helpx.net
 9. gviusa.com
 10. volunteeringsolutions.com
 11. projects-abroad.org
 12. goeco.org
 13. oneworld365.org
 14. wwoof.net
 15. bunac.org
 16. globalvolunteers.org
 17. govoluntouring.com

Bunların dışında yurtdışına daha ucuza gitmek üzere kullanabileceğiniz ev değişim programları (karşılıklı ev değişimi yapılıyor) ya da evde konuk ağırlayanların olduğu organizasyonlar da var.

 1. couchsurfing.org
 2. hospitalityclub.org
 3. homeexchange.com
 4. mindmyhouse.com

Grup Ofis

LEAVE A COMMENT

error: İçerik korumalı!!